Myśli samobójcze, nerwowość i wahania nastroju po rozstaniu

Rozstanie. Witam. Byłem w związku 2 lata. Wszystko się rozsypało a bardzo kochałem druga osobę. Myślałem, że sobie poradzę i do pewnego momentu tak było, jednak od dłuższego czasu jest ze mną coraz gorzej.. Obwiniam się za wszystko, mam myśli samobójcze, nerwowość , brak chęci do wszystkiego, wahania nastroju oraz wstręt do nowo poznanej osoby. Coraz bardziej boje się o siebie i osoby w moim otoczeniu. Wszystkich nieświadomie krzywdzę. Co mam robić gdy nadal kocham tamtą osobę ?

Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy są niepokojące. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa/psychoterapeuty - wtedy będzie możliwa rzetelna diagnoza i zapewnienie Panu odpowiedniej pomocy. Terapeuta może udzielić Panu wsparcia, pomóc zrozumieć swoją reakcją i poradzić sobie ze stratą. Proszę też pomyśleć kto z bliskiego otoczenia może być dla Pana wsparciem w tym trudnym czasie.
Proszę nie zwlekać i zadbać o siebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Nie pisze nic na temat tego kiedy rozsypał się Pana poprzedni związek. Zakładam jednak, że skoro próbował Pan wejść już w nową relację, to stało się to już jakiś czas temu oraz, że nie umie Pan emocjonalnie rozstać się z poprzednią osobą. I to jest jasne, że dopóki Pan tego nie zrobi będzie Pan miał trudności z wejściem w nowy związek. A zatem zasadnicze pytanie dotyczy tego, czego Pan naprawdę dla siebie chce. Jeśli istotne jest dla Pana by ruszyć do przodu, oraz jeśli chce się Pan dowiedzieć skąd w Panu trudności z przełożeniem tej chęci w czyn to myślę, że psychoterapia może być dla Pana nieocenioną pomocą.

http://www.gabinetzmian.pl