Myśli samobójcze, nieśmiałość i samotność

W ciągu ostatnich 6lat próbowałam wiele razy popelnić samobójstwo, często też się okaleczam. Wciąż towarzyszą mi myśli samobójcze. Nie wychodze z domu, jestem chorobliwie nieśmiała i samotna. Czuje że nigdy nic nie osiągne, moje życie jest bez sensu, nikt mnie nie lubi i zawsze już będę sama. Nie umiem poradzić sobie z tymi myślami. Szukam pomocy, ale nie wiem od czego zacząć. Nie moge liczyć na rodzine. Do kogo powinnam iść z moim problemem? Jak mogłoby wyglądać leczenie w moim przypadku?

Witam,
to jak będzie wyglądało leczenie zależy od tego do kogo zgłosi się Pani ze swoim problemem. Psychiatra może zaordynować leki. U psychoterapeuty otrzyma Pani pomoc nieco różną w zależności od paradygmatu w którym on pracuje (np. poznawczo-behawioralny, psychodynamiczny, gestalt). Można też szukać psychoterapii grupowej. W przypadku pogorszenia stanu i ponownego występowania myśli samobójczych może się Pani zgłosić na oddział psychiatryczny. Proszę nie czekać i zgłosić się do specjalistów, pomoc może Pani otrzymać np. w poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl