Myśli samobójcze od kilku lat

Witam. Mam 16 lat i od paru lat mam myśli samobójcze... Nie mam juz siły dalej żyć. Wszystko, co dobre, miałem za sobą. Już dosyć mam udawania, że wszystko jest OK. Jestem tak beznadziejny, że nawet samookaleczyć się nie mam odwagi. Znajomych nie mam wcale. Jestem na dnie towarzyskim. W domu śmieją się ze mnie. Mówią mi, że zachowuję się jak "down, debil, idiota". Patrząc w lustrze, rzygać mi się chce na swój widok. Nikt mnie nie zechce. Jestem skazany na samotność. Sądzę, że odbierając sobie życie, tak naprawdę uszczęśliwię wszystkich dookoła. Tego jedynie pragnę. Nie mam planów na przyszłość. Po co mi one? I tak jestem nikim. Wszyscy to wiedzą. Nikomu nie zaufam. Miałem (mam) tylko pseudoprzyjaciół, którzy potrzebują mnie wtedy, kiedy coś ode mnie chcą. Życie jest beznadziejne... Już nawet szkołę powoli zawalam. Nienawidzę tam chodzić. Wszyscy się w niej śmieją ze mnie.

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
myśli samobójcze, które się u Ciebie pojawiają, mogą świadczyć o tym, że cierpisz na depresję. Dlatego zachęcam Cię do wizyty u lekarza psychiatry, który po zdiagnozowaniu zaleci odpowiednie leczenie. Warto, żebyś wiedział, że depresja znacząco wpływa na to w jaki sposób odbieramy rzeczywistość, bardzo ją zniekształca, prowadząc do negatywnego myślenia o sobie i o otoczeniu. Wskazane byłoby również, abyś rozpoczął psychoterapię, która pomoże Ci dotrzeć do źródła Twoich problemów i odpowiednio je przepracować.
Ze specjalistycznej pomocy możesz skorzystać w Poradni Zdrowia Psychicznego, o pomoc w poszukiwaniach możesz również poprosić pedagoga szkolnego, on powinien wiedzieć, gdzie możesz uzyskać pomoc.
Rozumiem, że jest Ci teraz bardzo trudno, dlatego dobrze byłoby gdybyś podzielił się z kimś swoimi problemami. Może to być ktoś z dalszej rodziny lub przyjaciel.
Nie zwlekaj z podjęciem decyzji o leczeniu, im szybciej je rozpoczniesz, tym szybciej wrócisz do zdrowia.
Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam