Myśli samobójcze po rozstaniu z chłopakiem

Witam. Mam 16 lat. Od dłuższego czasu nie radzę sobie sama ze sobą. Czuję się beznadziejnie. Nic nie chcę mi się robić, nie chcę mi się wychodzić z domu, nawet w tak piękną pogodę. Mam chęć napić się alkoholu lub wziąć jakieś tabletki po których choć na chwilę zapomnę o problemach, które sama sobie stwarzam. Czuję się taka bezużyteczna. Nienawidzę na siebie patrzeć. Nie akceptuję siebie, swojego ciała.

Kilka miesięcy temu spotykałam się z pewnym chłopakiem, który mnie zostawił po kilku tygodniach. Powiedział, że chciał się tylko mną zabawić, bo nie jestem nic warta. Bardzo za nim tęsknię, mimo wszystko, nie wiem co mam robić. Do tego dochodzi jeszcze to, że bardzo tęsknię za tatą, który opuścił nas 3 lata temu. Czasami do mnie dzwoni, ale to nie to samo. Bardzo mi go brakuje. Ostatnio mam straszne kłopoty z koncentracją, ciągle czegoś zapominam, strasznie dużo śpię. Przychodzę takie dni czasami, że wcale nie chcę mi się jeść, a czasami opycham się nieustannie.

Nie wiem co mam zrobić, że poprawić swoje samopoczucie. Chciałabym być szczęśliwa jak kiedyś, ale nie potrafię nic z tym zrobić. Nie wierzę w siebie, bo po prostu nie mam na to siły. Czuję się strasznie samotnie.Chciałabym z kimś porozmawiać. Boję się siebie, coraz częściej mam myśli samobójcze. Proszę o jakąś radę.

Witam!

Trudne wydarzenia, których doznałaś w ostatnich latach w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia Twojego samopoczucia. Obniżony nastrój i poczucie beznadziejności wpływają na wizję własnej osoby i samoocenę. Kiedy Twoje samopoczucie jest złe, nie jesteś w stanie cieszyć się i patrzeć optymistycznie. Taki stan emocjonalny pogłębia się, przez co czujesz się jeszcze gorzej.

Myślę, że powinnaś skonsultować się z psychologiem i porozmawiać z nim o swoich problemach. Dzięki takim spotkaniom będziesz mogła pozbyć się narastającego napięcia emocjonalnego, omówić trudne wydarzenia życiowe i postarać się zrozumieć, co się z Tobą dzieje.

Praca z psychologiem pozwoli też zbudować prawidłowy obraz siebie i podwyższyć samoocenę. Warto skorzystać z takiej pomocy, ponieważ Twoje problemy będą się pogłębiać i prowadzić do poważnych zaburzeń. Szybka reakcja pozwoli odzyskać Ci radość i sens życia.

Pozdrawiam