Myśli samobójcze pomimo terapii depresji

Witam. Od 4 lat choruję na depresję, 4 lata biorę leki uspokajające i przeciwdepresyjne, chodziłam na 3 letnią terapię, kilka hospitalizacji i terapii grupowych. Mój problem polega na tym, że pomimo leczenia ciągle mam myśli samobójcze i obniżony nastrój. Nic mnie nie cieszy. I zastanawiam się po co biorę te leki, skoro mi nie pomagają. Każdy dzień jest walką o życie. Boję się, że moje myśli przeistoczą się w czyn. Były już kilka próby samobójcze. Nie wiem jak sobie pomóc. Lekarz mnie nie słucha

W opisywanej sytuacji warto ponownie zweryfikować rozpoznanie i zastanowić się nad czynnikami mogącymi sprawiać, że leczenie nie jest optymalne (problemy osobowościowe i inne współwystępujące zaburzenia, depresja dwubiegunowa, nadużywanie substancji psychoaktywnych, choroby somatyczne, czynniki stresowe i inne). Konieczne jest też zweryfikowanie leczenia, tak aby zapewniało lepsze rezultaty. Być może leki nie są najlepiej dobrane, może są rezerwy w schemacie dawkowania, może dałoby się włączyć leki wzmacniające dotychczasową farmakoterapię? Rozumiejąc Pani frustrację zachęcam jednak do poszukiwania lepszych niż dotąd sposobów leczenia,

Witam, pomimo iż chodziła już Pani na terapię, doradzam ponowne podjęcie spotkań z psychoterapeutą i rozmowę o swoim stanie. Może Pani także zmienić lekarza na innego. Pozdrawiam serdecznie.