Myśli samobójcze przy depresji

Od roku zmagam się z depresją, nigdy jednak nie miałem typowych myśli samobójczych w których planowałbym a co gorsza wcielał je w życie, zresztą nigdy nie potrafiłbym tego zrobić . W moim przypadku jest to raczej pragnienie żeby to życie już się skończy, położyć się i już więcej nie obudzić i pojawia sie od kilku lat za nim pojawiła się depresja a wynika to z trudnej sytuacji życiowej m.inn braku pracy. Czy to też kwalifikuje się pod myśli samobójcze? Nie wiem czy o tym powiedzieć lekarzowi , boję się że wyślę mnie do szpitala psychiatrycznego.

Dzień dobry,

Jeżeli nie zagraża Pan swojemu życiu, to lekarz nie skieruje Pana do szpitala bez pańskiej zgody. Poza stosowaną farmakoterapią, proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza