Myśli samobójcze u 19-letniej osoby

Witam, Mam 18 lat i zmagam sie z problemem, jakie sa mysli samobójcze. Pojawiły sie 4-5 tyg. temu tak nagle z rana, nie spie dobrze 3h, budzę sie po 2-3 razy z myślami odebrania sb życia....moze to zabrzmi dziwne, ale one sprawiają mi przyjemność. Od dłuższego czasu mam zły nastrój, apatie, nic mi sie nie chce. Nie wspomnę o nauce, przez ktora mam lekkiego dola, bo sie ucze, choć troche zblizowalam jak rok temu. Chodze do terapeutki, ale powiedziała mi, ze musze pójść do lekarza.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią,
Dołączę się do sugestii terapeutki - myślę że w Pani przypadku psychoterapia i farmakoterapia mogą przynieść najlepsze rezultaty. Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, obawy czy opory w związku z wizytą u lekarza psychiatry zachęcam do rozmowy o nich z psychoterapeutką. Pisze Pani, że te myśli sprawiają Pani przyjemność. Być może są dla Pani sposobem rozładowywania napięcia. Warto omówić to na sesji psychoterapii i zastanowić się za tym kryje.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl