Myśli samobójcze u 20-latki

Witam, mam 20 lat i od paru miesięcy mam myśli samobójcze. Czuję się do niczego, nie potrafię odnaleźć się w świecie mimo wielu przyjaciół których posiadam. Wydaje mi się, że na każdym kroku popełniam błąd za który muszę jakoś odpokutować. Obwiniam się za każde niepowodzenie ludzi którzy mnie otaczają. Boję się mówić o swoich problemach, czuję się samotna. Czy da się rozwiązać ten problem bez pomocy specjalisty czy lepiej udać się do niego? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

Zdecydowanie lepiej udać się do specjalisty, który ma wiedzę i odpowiednie doświadczenie w leczeniu Pani trudności. Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy określą najlepszą metodę leczenia Pani. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).