Myśli samobójcze u brata z depresją

Moj brat ma 22 cierpi na depresje juz dłuższy czas.. zaczelo sie od choroby mamy,brat mial wtedy 13 lat zostal w tym momencie sam bo tata cale dnie spedzal z mama w szpitalu trwalo to jakies 3 lata... zaczal sie ciac na rekach brzuchu, problemy w szkole z prawem...teraz siedzie zamkniety w domu mowi ze sie zabije ze naszykowal list samobójczy .. ma dziewczyna ktorej mowi ze kocha ona go wspiera ale i tak on twierdzi ze sie zabije. byl u psychiatry przepisal mu leki ,ale odstawil POMOCY POMOCY

Dzień dobry,

W sytuacji zagrożenia życia proszę dzwonić na pogotowie lub osobiście zawieźć brata na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego.
W innej sytuacji, pozostaje Panu /rodzicom? bliskim?/ namawianie brata na podjęcie leczenia - zarówno u lekarza psychiatry ORAZ psychoterapeuty w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie). Można również rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, w której stosowna jest psychoterapia. Tutaj znajdzie Pan niektóre z nich http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/odzialy-stacjonarne/

Szanowny Panie, w takich przypadjach należy zadzwonić na pogotowie psychiatryczne. Jeśli deklaruje chęć odebrania sobie życia to nie ma z czym zwlekać, bo może być za późno. Brat powinien trafić na obserwację do szpitala. Jeśli nie wyraża zgody na nic, trzeba wystąpić do Sądu Rodzinnego o przymusowe leczenie. Musi pan wiedzieć, że choroba Pana brata ma charter systemowy, jest tylko częścią i przejawem większej całości, problemu rodziny. Najlepiej, aby Pan osobiście udał się na konsultację do psychoterspeuty Metasystemowego. Odsyłam Pana do strony Instytutu: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pan informacje o metodzie oraz adresy gabinetów w pana okolicach.

Pozdrawiam.
Kamil Tarnawski
psychoterspeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywej