Myśli samobójcze u męża

Dzień dobry mam taki problem mój mąż ma myśli samobójcze nie rozmawia z nikim nie je ma problemy ze snem wszystkich za wszystko obwinia twierdzi że wszyscy są żli i chcą dla niego jak najgożej. Próbowałam z nim rozmawiać zaprowadzić do lekarza ale on twierdzi że nic mu nie jest a ja się czepiam i chce z niego zrobić wariata. Mąż leczy się na nadciśnienie i cukrzyce podejrzewam że może cierpieć na depresje lub coś podobnego bo jedynym wyjściem dla niego to picie piwa proszę o jakąś rade.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinna Pani w jakiś sposób nakłonić męża na konsultację psychiatryczną. Objawy rzeczywiście sugerują zaburzenia depresyjne, a być może także uzależnienie od alkoholu.

Dzień dobry,

Może Pani namawiać męża na wizytę u lekarza psychiatry wskazując wszystkie - dla Pani niepokojące - objawy. A także podkreślając, że celem leczenia jest pomoc a nie "robienie z niego wariata".