Myśli samobójcze u młodej kobiety

Witam nie wiem co robić bo mąż ledwo przyjdzie z pracy to narzeka na dzieci bo chcą iść do niego... Ja się zabije bo mam dość wszystkich jak narzekają a zwłaszcza na mnie jak nie jestem zbyt dobra to się zabije..

Myśli samobójcze to absolutnie znak, że powinna Pani zgłosić się do psychologa po pomoc. Najlepiej proszę nie czekać i jeszcze dzisiaj umówić się na spotkanie - zbyt wygórowane oczekiwania innych osób, brak wsparcia, obniżenie nastroju i wiele obowiązków mogą prowadzić do poczucia bezradności. Można sobie z nim poradzić podczas psychoterapii. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała Pani Mąż jest przemęczony pracą i po przyjściu do domu oczekuje tylko spokoju.
Pani również jest przemęczona, co jest zrozumiałe opiekując się małymi Dziećmi.
Namawiam Panią do szczerej rozmowy z Mężem, tylko we Dwoje, tak żeby Wam Nikt nie przeszkadzał.

Sugeruję ustalić wspólnie, że np. kiedy Mąż przychodzi do domu, wita się i przytula z Panią i z Dziećmi i ma On np. godzinę czasu tylko dla Siebie na regenerację sił, a potem uczestniczy w życiu rodzinnym (Sami Państwo to ustalcie)
Pani z kolei ustala z Mężem, że ma czas tylko dla Siebie, np. w weekend, czy wtedy gdy Mąż ma wolne od pracy zawodowej.
Wtedy może Pani spotkać się z Koleżanką, Znajomymi.
A jeśli macie Państwo blisko Rodziców, to poprosić o pomoc w zaopiekowaniu się Dziećmi, aby przede wszystkim Pani i Mąż mogliście "złapać oddech".

Należy również rozważyć konsultację psychologiczną w miejscu zamieszkania albo online.

Dobrych Relacji między Państwem,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Bardzo stanowczo mówi Pani o tym, co Pani zrobi jeżeli ktoś będzie narzekał. Widzę, że obecna sytuacja jest dla Pani bardzo trudna, ale jeżeli pojawiają się już myśli o odebraniu sobie życia to niezwłocznie zalecam konsultację z psychologiem! To może być niezbędne by polepszyć swoje funkcjonowanie i zmienić pewne schematy postępowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska