Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Myśli samobójcze u młodej kobiety

Witam nie wiem co robić bo mąż ledwo przyjdzie z pracy to narzeka na dzieci bo chcą iść do niego... Ja się zabije bo mam dość wszystkich jak narzekają a zwłaszcza na mnie jak nie jestem zbyt dobra to się zabije..
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Myśli samobójcze to absolutnie znak, że powinna Pani zgłosić się do psychologa po pomoc. Najlepiej proszę nie czekać i jeszcze dzisiaj umówić się na spotkanie - zbyt wygórowane oczekiwania innych osób, brak wsparcia, obniżenie nastroju i wiele obowiązków mogą prowadzić do poczucia bezradności. Można sobie z nim poradzić podczas psychoterapii. Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała Pani Mąż jest przemęczony pracą i po przyjściu do domu oczekuje tylko spokoju. Pani również jest przemęczona, co jest zrozumiałe opiekując się małymi Dziećmi. Namawiam Panią do szczerej rozmowy z Mężem, tylko we Dwoje, tak żeby Wam Nikt nie przeszkadzał.

Sugeruję ustalić wspólnie, że np. kiedy Mąż przychodzi do domu, wita się i przytula z Panią i z Dziećmi i ma On np. godzinę czasu tylko dla Siebie na regenerację sił, a potem uczestniczy w życiu rodzinnym (Sami Państwo to ustalcie) Pani z kolei ustala z Mężem, że ma czas tylko dla Siebie, np. w weekend, czy wtedy gdy Mąż ma wolne od pracy zawodowej. Wtedy może Pani spotkać się z Koleżanką, Znajomymi. A jeśli macie Państwo blisko Rodziców, to poprosić o pomoc w zaopiekowaniu się Dziećmi, aby przede wszystkim Pani i Mąż mogliście "złapać oddech".

Należy również rozważyć konsultację psychologiczną w miejscu zamieszkania albo online.

Dobrych Relacji między Państwem, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam, Bardzo stanowczo mówi Pani o tym, co Pani zrobi jeżeli ktoś będzie narzekał. Widzę, że obecna sytuacja jest dla Pani bardzo trudna, ale jeżeli pojawiają się już myśli o odebraniu sobie życia to niezwłocznie zalecam konsultację z psychologiem! To może być niezbędne by polepszyć swoje funkcjonowanie i zmienić pewne schematy postępowania. Zapraszam na rozmowę. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety