Myśli samobójcze u taty

Witam. Mamy problem z moim tatą. Mianowicie od sierpnia ma myśli o powieszeniu się. Zwierzył się mojej mamie. Powiedział że, on nie chce tego zrobić że, próbuje odpędzić te myśli ale to go cały czas męczy. Chodzi do psychiatry która przepisała mu leki. Ale nic mu nie pomaga. Jest gorzej... 3 lata temu powiesił sie jego młodszy brat. Tata był uzależniony od alkoholu. Codziennie wieczorem wypijał ćwiartke wódki. Rzucił alkohol... Czy wyjdzie z tego? Nie wiemy już jak mu pomagać.. :( błagam o pomoc

Aleksander Ropielewski

Nie mogę powiedzieć bez rozmowy z Tatą i oceny psychiatrycznej, na ile poważne są myśli samobójcze i prawdopodobieństwo samobójstwa. Jedyne co mogę doradzić to abyście Państwo jako rodzina porozmawiali z psychiatrą/psychologiem jak wspierać Tatę (chodzi mi o konkretne formy wsparcia dopasowane do sytuacji).

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Proszę nie bagatelizować wypowiedzi taty i zaproponować mu pomoc psychiatry najszybciej jak to możliwe.

Pozdrawiam.

Jeśli jest pod opieka psychiatryczna, warto rozpocząć także psychoterapię. Leki wspierają jednak podstawową pracę należy wykonać na psychologicznym poziomie. Jeśli stan ojca się pogorszy- proszę zgłosić się na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego. Tak ocenia stan ojca i zaproponują leczenie.

Proponowałabym pojechać z Pani tatą do szpitala psychiatrycznego, niech tam inny psychiatra podejmie się leczenia. Przy okazji - proszę rozważyć psychoterapię rodzinną.

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Powinnaś porozmawiać z mamą o tym i zaproponować aby tato poszedł do psychoterapeuty. Uzależnienie od alkoholu, stres, depresja... a na dodatek ktoś już popełnił samobójstwo w rodzinie więc obawy są faktyczne.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu