Myśli samobójcze w depresji a brak akceptacji ze strony bliskich

chcę odebrać sobie życie , powodem jest że bliscy nie chcą zaakceptować mnie że jestem chory na depresję - a odebranie sobie życia jest tylko jedynym sposobem udowodnienia im i coraz bliżej jestem tego
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Zdaję sobie sprawę, że czuje się Pan samotny, nierozumiany, opuszczony, ale proszę mi wierzyć, że odbierając sobie życie, niczego Pan nie rozwiąże. Napisał Pan, że cierpi na depresję i że Pana bliscy nie potrafią zaakceptować tej choroby. Proszę zrozumieć, że oni być może nie rozumieją tej choroby, im pewnie również jest trudno pojąć, dlaczego nie potrafi Pan cieszyć się życiem, może nawet czują się bezradni, nie wiedząc, jak mogliby Panu pomóc. Chce Pan popełnić samobójstwo, by bliscy uwierzyli, że jest Pan chory? Nie tędy droga. Nie napisał Pan nic na temat leczenia. Bierze Pan jakieś leki, chodzi na psychoterapię? Jest Pan pod kontrolą lekarza psychiatry? Może warto byłoby udać się na kolejną konsultację psychiatryczną z kimś z bliskich, by zrozumieli, że nie wyssał Pan sobie choroby z palca, ale rzeczywiście cierpi i potrzebuje wsparcia najbliższych. Może też Pan skorzystać z darmowego Kryzysowego Telefonu Zaufania nr 116 123: http://www.psychologia.edu.pl/telefon-zaufania/tel-zaufania-dla-dorosych-w-kryzysie-116-123.html.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, jest Pan w trudnej sytuacji, bliscy mają trudności z akceptacją Pana choroby, proszę skorzystać ze wsparcia psychologa, telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/116123.html) lub 22 654 40 41 (http://stopdepresji.pl/). Przesyłam link również do strony gdzie można znaleźć adresy ośrodków interwencji kryzysowej, porozmawiać o swojej sytuacji, zastanowić się nad formami pomocy: http://www.oik.org.pl/ Skorzystanie z pomocy nowej grupy wsparcia, osób którzy wiedzą więcej o tym jaką chorobą jest depresja, pomorze w poprawie Pana samopoczucia, odnalezieniu zrozumienia.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl