Na co może wskazywać mój wynik badania cytologicznego?

Witam Panstwa, w badniach cytologicznych zawsze mialam grupe II, w styczniu wyszla mi takze grupa druga, ale stan zapalny. Teraz, poniewaz mieszkam za granica poszlam do nowego lekarza i nagle dowiedzialam sie, ze wyszla mi grupa 3, Cin 2-3 dysplastyczna metaplazja, stopien poliferacji komorek na poziomie 3-4. Kolo cin 2-3 byl pytajnik, a wynik wyszedl niejasny. Co to oznacza? Dodam, ze przed badaniem podmylam sie prysznicem, nie wiem czy dobrze zrobilam i na dwa dni przed nim zalozylam globulke nystatyny, poniewaz pojawil sie swiad. Stan zapalny mialam juz od prawie roku, ale czesto nie mialam zadnych objawow. Niewlasciwa dieta nasilalala swiad i uplawy, ktore szybko mijaly po zaprzestaniu jedzenia cukrow wiec sie nie martwilam. Czy przespalam problem, czy to cos powaznego? I skad nagle w tak krotkim czasie taki wynik. Dodam, ze wyniku nie ocenial cytolog tylko komputer. Usg mialam robione, ucieszylam sie bo nie wykryto miesniaka, ktorego mialam juz jakis czas. Sam zniknal jak widac, ale za to kolejna niespodzianka. Zawsze bylam bardzk uwazna i dokladna jesli chodzi o wykonywanie cytologii, nie wiem co mam teraz myslec. Takie zmiany w ciagu zaledwie paru.miesiecy. Myslalam ze to trwa lata zanim sie pojawi. Prosze o pomoc i podpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Prawdopodobnie badanie trzeba będzie powtórzyć ze względu na jego niepewność i możliwość zafałszowania wyniku (globulka przed badaniem). Sugeruję udać się do ginekologa, który oceni wyniki cytologii z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego i wywiadu i w razie potrzeby powtórzy badanie. Pozdrawiam!