Na co może wskazywać ten ból?

Witam,

Mam 23 lata. W lewej piersi w dolnej jej części odczuwam ból przy ucisku i jakieś zgrubienie. Ból występuje przed okresem. Zgrubienie jednak cały czas jest. Badanie usg wykazało iż wszystko jest w porządku. Do jakiego specjalisty mam się udać i co to może być?

Z góry dziękuję za fachową poradę.

23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Schorzeniami piersi zajmuje się najczęściej lekarz ginekolog. Może to być lekarz, do którego chodzi Pani na wizyty kontrolne.

Ból piersi jest najczęstszą przypadłością kobiet w wieku rozrodczym, wiąże się najczęściej z zaburzeniami równowagi hormonalnej, ale także zmianą poziomu hormonów w prawidłowym cyklu miesiączkowym.

Jeżeli badanie USG nie wykazało niczego niepokojącego, to co pani wyczuwa na pewno nie jest guzem, może być to np. żebro albo mięsień, lub zagęszczenie tkanki piersi.

Na początek może Pani spróbować kuracji olejkiem z wiesiołka lekarskiego - dostępny w aptece (np. Oeparol). Kurację należy stosować co najmniej przez 3 miesiące. Jeżeli ból nie ustąpi, a do tego ma Pani dodatkowe problemy z postaci np. zaburzeń miesiączkowania, warto wykonać badania hormonalne, ale także poszukać przyczyn bólu gdzieś indziej, np. nerwobóle, problemy z kręgosłupem piersiowym.

Pozdrawiam serdecznie.