Na co powinnam zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej diety?

Witam, mój problem jest z nadwagą mam 26lat 167cm wzrostu i ważę 74kg.Na co powinnam zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej diety? Mam sylwetkę typu gruszka

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska