Na co stosuje się lek Tertensif?

Witam,od kilku lat biore lek na nadcisnienie AMLOPIN 5mg,(nie reglarnie w zalznosci od wyniku pomiaru cisnienia),lekarz rodzinny przepisal mi nowy lek o nazwie TERTENSIF SR. Jaka jest roznica pomiedzy w/w lekami. POZDRAWIAM

Leki na nadciśnienie trzeba stosować regularnie codziennie. Tylko taka terapia jest skuteczna. Stosowanie leku w razie wysokiego ciśnienia, albo odstawianie w przypadku normalnego JEST BŁĘDNE. Tertensif jest lekiem moczopędnym, a Amlopin tzw blokerem kanałów wapniowych. Są to dobre leki, które czasem stosuje się razem jeśli taka jest potrzeba. Zachęcam do systematycznego brania zaleconych leków na nadciśnienie.