Na co uważać, aby nie doszło do kolejnego zawału?

Witam Moja mama pół roku temu przeszła zawał ściany dolnej stemi.Miała koronografie balonikowanie i wstawienie stentu.Dostała odpowiednie leki była w sanatorium i teraz czuje się całkiem dobrze.Mam pytania: na co powinna szczególnie uważać aby nie doszło do kolejnego zawału? jakie badania powinna wykonywać? czy po takim zawale czy gdyby doszło do kolejnego incydentu będzie tego jakiś objaw?bo przy pierwszyn były tygodniowe pieczenia w klatce pozdrawiam i dziekuje za odp

Piotr Pilarski

Sugeruję zapoznać się z artykułem http://www.niezawal.pl/assets/imgs/uploads/astrazeneca-niezawal-broszura-150x150-internet.pdf , nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań a jedynie obserwować czy ból nie pojawia się ponownie, który jest objawem zawału. Jest to silny piekący, uciskający ból, czasem promieniujący do barku,który może pojawić się w związku z wysiłkiem i trwa zwykle powyżej 20 minut. W takim wypadku proszę natychmiast wzywać pogotowie.

Pozdrawiam.