Na co wskazują takie wyniki badań na progesteron u 28-latki?

Witam, Mam 28 lat . Robiłam ostatnio badania na progesteron. -6 dzień cyklu wynik 0,10 ng/ml -20 dzień cyklu wynik 12,30 ng/ml Normy laboratorium * faza folikularna poniżej 0,1-0,3 ng/ml * faza luteralna 1,2-15,9 ng/ml *po menopauzie 0,1-0,2 ng/ml. Estradiol badanie 6 dzień cyklu Wynik 28,00 pg/ml Normy * faz@ folikularna 21-251 pg/ml *srodek cyklu 38-649 pg/ml * faza luteralna 21-312 pg/ml * po menopauzie 10-28 pg/ml Czy moje wyniki są prawidłowe ? Mam problem z trądzikiem na twarzy, ramionach, dekolcie, plecach i wypadającymi i przetłuszczających włosami. Badałam hormony estriol wolny, Tsh, ft3, ft4, fsh,lh,prolaktyna i testosteron wszystkie wyniki w normie. Nie wiem co może być przyczyna moich dolegliwości . Dodam ze 2 lata temu urodziłam w 36 tyg zdrowe dziecko a 2 miesiące temu poroniłam w 7 tygodniu. Proszę o pomoc. Dziękuje.

Lek. Bartosz Domagała

Warto jeszcze skontrolować dhea-s oraz rytm kortyzoli- te hormony też mogą po części przyczyniać się do wspomnianych objawów. Z tym problem proszę zgłosić się do endokrynologa, w tym przypadku diagnostyka samemu bez testów czynnościowych może nie wykazać przyczyny problemu