Na co wskazują takie wyniki u mamy chorej na cukrzycę?

Moja mama choruje na cukrzycę i w związku z hipoglikemia na oddziale wewnętrznym miała badanie jamu brzusznej i dostała wynik. Wątroba o podwyższonej densyjnosci (ok 75 HU), bez zmian ogniskowych. W nerce lewej, w okolicy bieguna górnego, egzotyczna hipodensyjna zmiana ogniskowa o średnicy 10 mm, ulegająca słabemu wzmocnieniu kontrastowemu - gesty torbiel lub zmiana rozrostowa. Podobnego charakteru zmiana 4 mm w biegunie dolnym.

Lek. Bartosz Domagała

Wynik wątroby może świadczyc o stłuszczeniu . Natomiast zmiany w nerce według tego co napisano w wyniku wymagają różnicowania. Z tymi zmianami najlepiej udać się do poradni chirurgicznej w celu pogłębienia diagnostyki