Na co wskazują te objawy?

Witam.
Współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia dwa razy 15.03 oraz 22.03. Dodam, że mój partner leczył się na bezpłodność, jednak lekarz stwierdził, że jest to genetyczne i nie ma szans na wyleczenie. Dlatego się nie zabezpieczaliśmy.

29.03 dostałam okres, trwał 4 dni. Mniej więcej 3 tyg. po okresie zauważyłam na bieliźnie brązowe plamki, nie przejmowałam się tym, stwierdziłam, że to pewnie plamienie okołoowulacyjne, wystarczała wkładka higieniczna. Jednak zauważyłam u siebie dziwne objawy dziwny posmak w ustach, jakby zgaga, zmiany nastrojów, dziwnie się czułam, tak inaczej niż zwykle, zwiększył mi się apetyt i chyba najbardziej mnie zdziwiło to, że przestała mi smakować kawa, wydawało mi się, że jej smak się zmienił. Wydzielinę mam dotąd, tylko że od wczoraj (już powinnam dostać okres) jest bardziej obfita, ciemnobrązowa, prawie czarna, grudkowata, śluzowata.. Trudno to określić.
Zakładam cienką podpaskę, bo brudzi mi bieliznę. Od kiedy mam tą wydzielinę, momentami czuję delikatny ból jajnika lub jajników, ale nie cały czas, to mija, takie delikatne skurcze, widzę że podbrzusze mam bardziej wydęte, piersi się powiększyły (być może skutek przybrania na wadze) nie wiem co się dzieje.
Kilka dni temu robiłam test ciążowy wieczorem, wyszedł ujemny. Wcześniej czułam zawsze, gdy nadchodził okres, teraz nie mam żadnych dolegliwości tak jakby ta wydzielina była miesiączką. Nie wiem co się dzieje. Czy to możliwe, żeby to była jednak ciąża?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani objawy mają charakter bardzo subiektywny. Nie mogą jednoznacznie wskazywać na ciąże lub ją wykluczać. Jeśli nie współżyła Pani w tym miesiącu, to wynik testu jest wiarygodny- dotyczy możliwości zajścia w ciążę po stosunkach, które miały miejsce ponad miesiąc temu. Jeżeli natomiast w tym cyklu również doszło do zbliżenia, proszę ponowić test, z moczu porannego, po terminie spodziewanej miesiączki. Plamienia pojawiały się najwyraźniej w drugiej fazie cyklu, co wskazuje na możliwość zbyt niskiego stężenia progesteronu (niewydolność ciałka żółtego). Mogą one jednak mieć inną przyczynę, jak torbiel jajnika lub inne niż wspomniane wcześniej zaburzenie hormonalne. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a plamienia powtórzą się w kolejnych cyklach, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!