Na co wskazuje moje usg piersi?

Witam mam 39 lat i proszę o interpretację wyniku usg. Na godz 3.00 1cm od brodawki zmiana lita 4.9*5.7mm.birads3.zabrodawkowo torbiel4.1*5.7mm. Pierś o utkaniu gruczolowo - tluszczowym

Lek. Paweł Szadkowski

BIRADS 3 oznacza zmianę prawdopodobnie łagodną, a ryzyko złośliwości takiej zmiany określa się na <2%. W takim przypadku wskazana jest kontrola za 6 miesięcy. Najczęstszą zmianą łagodną u młodych kobiet jest fibroadenoma.