Na co wskazuje taki wynik gastroskopii u 55-latka?

Wynik gastroskopii -błona śluzowa żołądka przekrwiona szczególnie w okolicy antrum i trzonu. W okolicy antrum liczne nadżerki typu krwotocznego HP ujemny. Od dwóch tyg. stosuję texibax 40mg oraz ze względu że mnie muli takie uczucie niestrawności i chęc na wymioty lekarz przepisał 3x1 Zirid 50mg na razie zero efektów . Pyta Adam

Dzień dobry, wynik wskazuje na zapalenie błony śluzowej żołądka. Jeżeli nie jest spowodowane obecnością H. pylori to najprawdopodobniej przyczyną jest bogatotłuszczowa dieta, używki (alkohol, palenie papierosów), stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Proszę przyjmować przepisane leki i stosować lekkostrawną, nietłustą dietę, unikać smażonych, pikantnych potraw oraz unikać używek (również kawy).