Na co wskazuje wynik badania MR piersiowego odcinka kręgosłupa?

Badanie MR piersiowego odcinka kręgosłupa wykonano w sekwencjach T2, T1, STIR, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach grubości 3,5 mm i 4 mm. Dane ze skierowania: Zespół bólowy kręgosłupa piersiowego. Przebyty uraz X 2018r. Opis badania: Kifoza piersiowa zachowana. Klinowate zniekształcenie trzonów kręgów Th z niewielkiego stopnia obniżeniem ich wysokości w części przedniej. IS z zakresu trzonów kręgów piersiowych jak w przypadku miernie nasilonych zmian degeneracyjnych. Nierówności blaszek granicznych. Krążek m-k Th9-10 z pęknięciem pierścienia włóknistego, z protruzją tylno-lewoboczną, która wnika dokanałowo na około 1,5 mm, modeluje worek oponowy z przewężeniem przestrzeni przedrdzeniowej. Otwory m-k odcinka nieznacznie zwężone przez wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów piersiowych, zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych oraz pogrubiałe więzadła żółte, bez cech uciśnięcia struktur nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w odcinku Th w normie. W zakresie rdzenia kręgowego widoczne dyskretne linijnego kształtu zwiększenie IS rdzenia kręgowego, przy zachowanej objętości rdzenia kręgowego-kanał centralny? Wnioski: Wstępny etap zmian zwyrodnieniowych Th odcinka kręgosłupa. Powie mi ktos co to znaczy. jak to leczyc ?? i czy bedzie potrzebny jakis zabieg??

zmiany zwyrodnieniowe- zmiany degeneracyjne, na początku zalecane jest leczenie zachowawcze, jednakże proszę je omówić z lekarzem prowadzącym