Na czym polega badanie płynu z torbieli w trzustce?

Dzień dobry, interesuje mnie płyn w torbieli w trzustce. Dowiedziałam się , ze dopiero jego badanie potwierdzi czy są zmiany rakowe, a nie jak wydawało mi się badania krwi. Czeka mnie eus, badania krwi ok, czy mam powody do zmartwień? Na czym polega badanie płynu?Dziękuję, P.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po pobraniu płynu zostanie on zbadany pod kątem m.in. komórek rakowych. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.