Na czym polega leczenie zazdrości poprzez psychoterapię?

Na czym polega leczenie psychoterapii w zazdrosci jak to wygląda czy jest to skuteczne czy trzeba brac jakieś leki

Witam,
Jeśli mówimy tu o zazdrości w związku to najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia par. Zazdrość może mieć różne przyczyny. Może być spowodowana tym, iż nie czujemy się niepewni swojej roli, mamy niskie poczucie własnej wartości. Zazdrość, którą odczuwamy może w nas uruchamiać również zachowanie drugiej połówki.
Z jeden strony zazdrość jest czymś naturalnym w relacji partnerskiej. Jeśli natomiast przybiera ona taką formę, że zaburza funkcjonowanie w związku i jest źródłem nieporozumień i konfliktów to warto pójść z problemem do psychoterapeuty.
W terapii psychoterapeuta przeprowadza wywiad, aby na jego podstawie postawić diagnozę, opisać problem. Rozpoznanie problemu pozwala dopiero zastosować odpowiednią interwencję terapeutyczną. Jeśli problem dotyczy tylko zazdrości i nie ma innych współwystępujących problemów psychicznych, które wymagają farmakoterapii to leczenie skupia się tylko na terapii. Na zazdrość leku nie ma.
POZDRAWIAM
Milena Goncerz

Zazdrość (jeżeli jest patologiczna) jest objawem, którego źródła i przyczyny mogą być różne. Potrzebna jest osobista konsultacja z wykwalifikowanym psychoterapeutą, aby móc rzetelnie zdiagnozować problem i zaproponować adekwatne leczenie.