Na czym polega operacja zmniejszania żołądka?

Witam, byłam dziś u lekarza i kazał mi przemyśleć operację zmniejszenia żołądka. Jestem bardzo ciekawa na czym polega ta operacja i jakie są jej skutki. Mam 18 lat, 167 cm wzrostu i całe 120kg. Operacji się boję ponieważ byłaby to moja pierwsza. Czy powinnam się na nią zdecydować? Nie leczę się na żadną chorobę i poza moją otyłością nic mi nie dolega ;) Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Operacja bariatryczna polega na zmniejszeniu wielkości żołądka. Operacje wykonuje się w sposób laparoskopowo lub operacyjnie. Chirurgiczne leczenie otyłości dotyczy osób z wskaźnikiem masy ciała większym lub równym 40 lub chorych z BMI powyżej 35 oraz chorobami towarzyszącymi.
Najpierw warto zacząć od diety i ćwiczeń, prawidłowe nawyki żywieniowe są bardzo ważne również u osób po takiej operacji.

Pozdrawiam