Na czym polega powstawanie przepukliny?

Witam! Moje pytanie odnosi się do przepukliny pachwinowej. Powstaje ona na skutek osłabienie mięśni powłok brzusznych. Co dokładnie powoduje ich osłabienie? Na skutek czego słabną? I co najważniejsze, po trzech miesiącach od zabiegu, jak zadbać o powłoki brzuszne, co dokładnie robić by przepuklina się nie odnowiła lub nie pojawiła się po drugiej stronie???

Witam. Powstanie przepukliny to nie osłabienie mięśni lecz powięzi - łącznotkankowych blaszek zamykających ujścia kanału - tu pachwinowego. Na skutek ich osłabienia w kanał pachwinowy wpuklać się zaczynają jelita wpychane z jamy otrzewnej z udziałem tłoczni brzusznej. Kanał rozpycha się i powiększa, tak, że ujścia wewnętrzne i zewnętrzne zaczynają się nakładać i w efekcie przepuklina powiększa się coraz bardziej. Zabieg operacyjny ma za zadanie odtworzyć warunki naturalne = wzmocnić powięzie. Jeśli zrost tkanek (niezależnie od metody operacji) nie będzie wystarczający przepuklina może się odnowić. Po stronie przeciwnej może powstać z tych samych powodów i nie ma gwarancji, że operacja jednej strony będzie ostatnią.