Na czym polega przemoc psychiczna w rodzinie?

Mam pytanie, na czym polega przemoc psychiczna w rodzinie? Przyznam, że jestem z tzw.dobrego domu, ale czuję się w mojej rodzinie źle, niedobrze. Nikt na mnie nie podnosi ręki, ale mam takie poczucie, że gdybym mogła raz na zawsze opuścić rodzinę, to zrobiłabym to bez żalu.

Witam, przemoc psychiczna ma bardzo różne oblicza, można czuć się osaczonym i udręczonym agresywnymi, złośliwymi, raniącymi słowami albo np zbyt uciążliwymi wymaganiami,którymi jest się nękanym dzień w dzień. Jeżeli chodzi o przemoc domową bardzo ciekawą książką na ten temat jest pozycja "Toksyczni rodzice" S.Forward. Zachęcam do lektury