Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam, Rozpoznanie to oznacza ostre zaburzenia psychotyczne z objawami schizofrenii. Najczęściej jest to wstępne rozpoznanie u osoby dotychczas nieleczonej psychiatrycznie. Rozpoznanie to oznacza konieczność uważnej obserwacji pacjenta w warunkach ambulatoryjnych, kontroli jego stanu zdrowia, gdyż istnieje ryzyko ujawnienia się objawów chorobowych o charakterze przewlekłym, nawracającym, wymagającym adekwatnego leczenia. reasumując, Siostra pani powinna być przez dość długi okres pod stałą kontrolą psychiatry. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Witam,

Kod F23.1 oznacza ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne z objawami schizofrenii. Objawy charakteryzuje ostry początek- dwa tygodnie lub krócej. Zaburzenia te często występują na skutek stresu, mogą być konsekwencją zażywanych substancji psychoaktywnych. Powrót do zdrowia może wystąpić w ciągu od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jeśli objawy psychozy nawracają lub utrzymują się- najczęściej zmienia się wtedy rozpoznanie na schizofrenię lub inną jednostkę chorobową.

pozdrawiam lek. Seweryn Segiet

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety