F23.1 a rozpoznanie i leczenie

Witam, u mojej siostry ostatnio pojawiło się kilka problemów zdrowotnych. Po wizytach u lekarzy i różnych konsultacjach, okazało się, że siostra ma rozpoznanie choroby F23.1. Chciałabym się dowiedzieć co to jest za choroba? Na czym polega choroba rozpoznana jako F23.1, czy jest szansa na wyleczenie się z niej? Jak dokładnie wygląda przebieg choroby F23.1? Czym się ona charakteryzuje? Po jakich objawach można stwierdzić rozpoznanie F23.1? Jakie dalsze kroki powinno się teraz podjąć i jak będzie wyglądało leczenie siostry? Jakie leki powinna przyjmować? Jestem całkowicie zdezorientowana, bo to oznaczenie mi nic nie mówi i chciałabym uzyskać informacje na ten temat od specjalisty. Co niesie za sobą rozpoznanie F23.1? Jak mogę w tej sytuacji pomóc siostrze? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam,
Rozpoznanie to oznacza ostre zaburzenia psychotyczne z objawami schizofrenii. Najczęściej jest to wstępne rozpoznanie u osoby dotychczas nieleczonej psychiatrycznie.
Rozpoznanie to oznacza konieczność uważnej obserwacji pacjenta w warunkach ambulatoryjnych, kontroli jego stanu zdrowia, gdyż istnieje ryzyko ujawnienia się objawów chorobowych o charakterze przewlekłym, nawracającym, wymagającym adekwatnego leczenia. reasumując, Siostra pani powinna być przez dość długi okres pod stałą kontrolą psychiatry.
Pozdrawiam.

Witam,

Kod F23.1 oznacza ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne z objawami schizofrenii. Objawy charakteryzuje ostry początek- dwa tygodnie lub krócej.
Zaburzenia te często występują na skutek stresu, mogą być konsekwencją zażywanych substancji psychoaktywnych. Powrót do zdrowia może wystąpić w ciągu od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Jeśli objawy psychozy nawracają lub utrzymują się- najczęściej zmienia się wtedy rozpoznanie na schizofrenię lub inną jednostkę chorobową.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet