Na czym polega trening interpersonalny?

Witam mam pytanie na czym polega trening interpersonalny?czy uczy nawiazywanie kontaktow

Dzień dobry,
Trening interpersonalny jest formą rozwoju osobistego, gdzie możemy rozwijać różne umiejętności. Przede wszystkim służy lepszemu poznaniu samego siebie : w jaki sposób wchodzimy w relacje, w jaki sposób reagujemy na innych, a oni na nas. Jest to możliwość uzyskania informacji , jak nasze zachowania odbierają inni ludzie. Pozwala przyjrzeć się, jakie jest podłoże naszych zachowań, stanowi okazję do refleksji , a nierzadko inspirację i początek dla dobrych zmian. W tym sensie -poprzez zwiększenie samoświadomości, jedną z korzyści może być nabycie lepszej umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi. Zdecydowanie warto ! Życzę radości w odkrywaniu samej siebie, pozdrawiam serdecznie

Trening interpersonalny to praca nad sobą w kontekście relacyjnym. Poznawanie swoich schematów wchodzenia w relacje z innymi ludźmi, a w razie potrzeby uczenie się i ćwiczenie nowych (bardziej adaptacyjnych) zachowań interpersonalnych.