Na czym polega wizyta u psychologa w przypadku depresji?

Witam. Mam pytanie ogólnie związanie z tematem wizyty u psychologa lub psychoterapeuty. Moja partnerka zmaga się z łagodnymi objawami (nie jestem pewien bo domysły te wynikają z informacji podanych internecie) depresji dwubiegunowej oraz ogólnie brakiem samoakceptacji. Nie czuje się w tym temacie mocny, ponieważ rodzajów takich zaburzeń jest na pewno wiele a ja się na tym po prostu nie znam. Planujemy wybrać się z tym do lekarza, jednak doszliśmy do wniosku że wizyta jej samej odpada (przynajmniej na początku ze względu na to że nie będzie się potrafiła otworzyć na rozmowę) dlatego myślmy o wspólnej wizycie ale raczej ja byłbym tam w charakterze wsparcia. Czy takie coś w ogóle jest możliwe? Czy istnieją lekarze specjalizujący się w tego rodzaju przypadkach? Jeśli tak to jakiego specjalistę wybrać do tego rodzaju zaburzeń? Jak przygotować się do wizyty? Za odpowiedź na nurtujące nas pytania z góry dziękuję. :)

Witam
Zachęcam do wizyty u psychiatry, który odpowiednio zdiagnozuje Pana partnerkę. Do psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Psychiatra odpowiednio dobierze leki, a jeśli Pana partnerka będzie miała siły, zaproponuje psychoterapię. Z pewnością psychiatra będzie potrzebował indywidualnej rozmowy z pacjentką i z pewnością sobie poradzi z rozmową :)
Pozdrawiam
Łucja Fitchman