Na czym polega zabieg abrazji?

Dzień dobry, Lekarz skierował mnie na abrazję i kolposkopię przy wyniku z cytologii pap 2, bo mam nadżerkę. W wyniku z cytologi kontrola ponowna za rok, a on wyskoczył z tym zabiegiem i nic nie wytłumaczył dlaczego.Strasznie się boję abrazji, bo to zabieg pod narkozą. Czy w takim wypadku jest niezbędny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wskazania do zabiegu ginekologicznego bardzo proszę omówić z ginekologiem, który Panią skierował na zabieg lub zmienić lekarza jeśli ten nie udzieli Pani informacji. Abrazji nie trzeba wykonywać w "narkozie" a wystarczy analgosedacja.