Na czym polega zabieg IPL?

Na czym polega zabieg IPL? czy stosując zabiegi woskowe na twarz to to nie spowoduje że włoski bd twardzsze, bardziej widoczne??

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy -większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.

Po zabiegu laserowego usuwania owłosienia włosy nie będą odrastały, a po długim czasie-paru latach będą rzadsze i słabsze.