Na czym polega zabieg nacięcia błony dziewiczej?

Hej, mam pytanie: słyszałam o takim czymś jak zabieg czy coś w tym stylu, jak nacięcie błony dziewiczej. Czy jest w ogóle coś takiego? Na czym ten zabieg polega, jak to wygląda i czy boli?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Zabieg nacięcia błony dziewiczej wykonuje się najczęściej ze wskazań zdrowotnych. Najczęściej powodem jest zrośnięcie błony dziewiczej, które uniemożliwia odprowadzanie krwi menstruacyjnej na zewnątrz. Nacięcia dokonuje się również przy występowaniu zgrubiałej błony dziewiczej, której nie jest możliwe przerwanie członkiem podczas pierwszego stosunku.
Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu więc nie powinno się odczuwać dolegliwości bólowych podczas jego trwania.