Na czym polegają badania genetyczne?

Dzień dobry. Chciałabym się zapytać gdzie mogłabym zrobić badania genetyczne dotyczące tego czy będę mogła mieć kiedyś zdrowe dzieci. Nie jestem w ciąży. Chciałabym się najpierw zbadać a potem planować ciążę. I czy takie badania są płatne?

Nie ma takiej potrzeby. Jeśli jesteś zdrową kobietą i w najbliższej rodzinie nie było wad genetycznych, nie robi się badań genetycznych. Poza tym muszą dotyczyć obu partnerów i są płatne (nawet kilka tysięcy złotych).