Na czym polegają standardy chemioterapii?

Po operacji piersi czeka mnie chemioterapia. Usłyszałam od lekarza takie mniej więcej zdanie: "Chemioterapia podlega standadom i jest wszędzie taka sama". Chciałabym prosić wypowiedź na ten temat. Na czym polegają owe standardy? Wiele się słyszy o presji, jakią wywierają koncerny farmaceutyczne np. podczas badań dopuszczających lek lub na lekarzy. Moje obawy budzi również pośpiech, w jakim odbywają się wizyty, i skargi np. amazonek na niedopatrzenia chemioterapeutów.

Standarty , tzn. normy postępowania zależnie od rodzaju nowotworu , zaawansowania itd. , presja koncernów nie ma tu żadnego znaczenia! Na temat pospiechu chemioterapeutów w Pani ośrodku nie potrafię się wypowiedzieć!!! Często pacjenci odnoszą wrażenie , że są załatwiani "po łebkach" a wynika to z faktu , że profesjonalista rzuci okiem na wyniki i nie musi "dumać" co ma zrobić BO ON TO WIE! -Standarty, zż