Na depresję choruję od 3 lat. Jak długo to jeszcze?

Witam, mam 43 lata. Na depresję choruję od 3 lat. Jak długo to jeszcze? Obecnie biorę już 5 rodzaj leków. Biorę przez jakiś czas, parę miesięcy i tak jakbym się uzależniała. Czy tak trudno jest dobrać leki? Moje objawy to: smutek, lęk, brak chęci do robienia czegokolwiek, senność, czarne myśli, brak poczucia własnej wartości. Wiele spraw wydaje mi się bez sensu. W pracy coraz częściej jestem znużona wykonywanymi obowiązkami i boję się, że w końcu ją utracę. Jestem niespokojna. Czy nie ma szans na wyleczenie? Proszę o wyczerpującą odpowiedź. Kasia

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Myślę, że jeśli leki są źle dobrane to należy to skonsultować z psychiatrą. Dobrze dobrane leki to pół sukcesu. Kolejnym elementem terapii jest też psychoterapia czyli leczenie przyczyn, zmiana postaw, nawyków. Leczenie lekami to tylko działanie na objawy.
Najlepiej jeśli łączymy farmakoterapie z psychoterapią, wtedy są najszybsze pozytywne efekty.
Czy korzysta Pani również z psychoterapii?
Pozdrawiam