Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na ile dni przed okresem spada temperatura?

Witam, na ile dni przed spodziewaną miesiączką, jest taka możliwość, że pomimo spadku temperatury okresu nie ma? Jestem za kontrolą płodności metodą kalendarzykową, obserwując własne ciało i mierząc temperaturę pochwy. Nie wiem jednak czy wykonuję to prawidłowo, bo pomimo tego, że temperatura opadła, okres się nie pojawił. Jakie mogą być przyczyny wahania temperatury w ciągu cyklu? Czy jakieś czynniki mogą opóźnić menstruacje? Czy jest to niezależne? Kiedy dokładnie spada temperatura pochwy i ile dni po tym powinno wystąpić krwawienie? Bardzo proszę o wytłumaczenie jak to wszystko działa i wygląda. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Za niewielki wzrost temperatury w drugiej fazie cyklu odpowiada wysokie stężenie progesteronu. W momencie zanikania ciałka żółtego (produkuje progesteron) spada stężenie tego hormonu i temperatura zaczyna się obniżać. Zwykle następuje to na 2-3 dni przed wystąpieniem krwawienia.

Wahania temperatury w czasie cyklu menstruacyjnego czasami są niewielkie co stwarza trudność w odpowiedniej interpretacji ich pomiaru. Ponadto na wysokość temperatury niezależnie od fazy cyklu wpływa wiele czynników, między innymi przeziębienia, stres, alkohol.

Ponadto wiele czynników (podobnych jak te wpływające na wysokość temperatury) może opóźnić wystąpienie krwawienia.

Jeżeli jednak nie dostała Pani miesiączki w spodziewanym terminie (obliczonym na podstawie długości poprzednich cykli menstruacyjnych), proponuję wykonać test ciążowy. Najlepiej zrobić to rano, gdy stężenie badanego hormonu jest największe.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety