Na ile dni przed wykonaniem posiewu mykologicznego powinienem nie używać lakierów leczniczych do paznokci?

Dzień dobry! Na ile dni przed wykonaniem posiewu mykologicznego powinienem nie używać lakierów leczniczych do paznokci (myconolak, steper)? Przed ostatnim badaniem zapomniałem tego zrobić i wynik posiewu oraz badania mikroskopowego był negatywny, mimo że na oko widzę wyrazne przebarwienie części pod paznokciem oraz osłabienie jego części. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Przed następnym badaniem proszę odczekać miesiąc. W przyszłości proszę pamiętać o zasadzie: najpierw diagnoza, potem leczenie. Pozdrawiam.