Na ile wiarygodne są testy ciążowe z apteki?

Zastanawiam się, czy to możliwe, że testy ciążowe z apteki błędnie pokazują wynik negatywny? Jeśli dobrze liczę, to byłabym gdzieś w 5. tygodniu ciąży, bo tyle też czasu minęło od 1. dnia mojej ostatniej miesiączki. Zrobiłam 2 testy ciążowe w odstępie kilku dni, jeden popołudniu, drugi natomiast z porannego moczu - oba wyszły negatywnie. Wybieram się na badanie beta hcg z krwi, gdyż mam duże podejrzenia, że jednak jestem w ciąży - okres spóźnia mi się ok 2 tygodni, a zaznaczam, że zawsze miałam regularnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Żaden test nie daje 100% gwarancji. Niekiedy zdarzają się przypadki wyników fałszywie ujemnych, jednak nie jest to zjawisko częste.