Na jakiej podstawie psycholog ocenia?

Witam mam pytanko otusz byłem u mojej pani psycholog miałem testy ,mam problemy z pamięcią dokładnie z zapamiętywaniem szybkim. Rozmawialiśmy o mojej przeszłości ja powiedziałem że marzy mi się być przedsiębiorcą i bym chciał dążyć do tego na co moja pani psycholog mówi że mogę być tylko magazynierem bąć kierowcą i moje zapytanie brzmi na czym psycholog opiera swoją teorie i co jest tego wyznacznikiem przyznam się że nie pytałem jej o to a bardzo mnie to niepokoi

Witam Pana. Wszystko zależy od tego jakiego zakresu dotyczyło Pana badanie i w jakim celu było przeprowadzane. W kontakcie z psychologiem jedną z najważniejszych zasad powinno być poczucie bezpieczeństwa. Ono pozwoli Panu zadać ważne pytania by nie pozostawać w niepokoju. To oczywiste, że kiedy czegoś nie wiemy, nie rozumiemy pojawia się i rośnie w nas niepokój (zwłaszcza kiedy on dotyczy tak ważnych aspektów jak Pana plany, aspiracje). Zachęcam Pana do szczerej i otwartej rozmowy ze swoim psychologiem. Wierzę, że uzyska Pan ważne odpowiedzi, które zredukują Pana niepokój. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Proszę nie dać sobie wmówić (nawet psychologowi), że może Pan być tylko magazynierem, czy kierowcą...

Sukces zawsze zaczyna się od marzenia..., czego Panu życzliwie życzę.

Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Czego dotyczył test? Predyspozycji zawodowych?
Niezależnie od tego jaki wynik Pan otrzymał, nie powinno dojść do takiego zachowania ze strony psychologa. Szacunek i poczucie bezpieczeństwa w takiej relacji są najważniejsze. Nie można zabierać komuś życiowych celów/marzeń, dlatego, że test wskazał coś innego.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, psycholog przeprowadził testy i powiedział w jakich zawodach może Pan pracować. Nie może być to wyznacznik Pana przyszłości, bo to kim Pan będzie, poza predyspozycjami, w dużej mierze zależy od Pana zaangażowania, motywacji i woli. Psycholog nie powinien zachować się tak w stosunku do Pana. Czy to spotkanie było związane z doradztwem zawodowym? Jeżeli ma Pan predyspozycje do bycia kierowcą zawodowym, ma Pan otwartą drogę również do innych zawodów. Praca kierowcy wymaga określonych, ponadprzeciętnych predyspozycji. Psycholog powinien Panu wyjaśnić na jakiej podstawie doszedł do takich wniosków. Pozdrawiam serdecznie