Na jakim biegu na rowerze można spalić najwięcej tkanki tłuszczowej?

Dzien dobry chciałem się zapytać na jakim biegu na rowerze stacjonarnym mam jezdzic żeby spalic tkanke tuszczową i ile czasu mam jezdzic i ile razy w tygodniu? dziekuje

Najlepsze spalanie tłuszczu jest przy ćwiczeniach powyżej 30 minut. Ważne jest tętno z jakim Pan ćwiczy- 65-85 % tętna maksymalnego, wtedy najefektywniej spala się tkankę tłuszczową- czyli tętno maksymalne 220 - wiek i z tego wyliczyć należy zakres tętna.

Witam! Najlepiej wybierać taką aktywność fizyczną, która będzie sprawiała najwięcej przyjemności. Aby schudnąć ćwiczenia powinny mieć średnią intensywność i długi czas trwania. Istotna jest również regularność i systematyczność ćwiczeń (Zachęcam do niej 4-5 razy w tygodniu po 30-45 minut dziennie. Bieganie, jazda rowerem, fitness, pływanie, to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska