Na płytkach paznokciowych stóp stwierdza się obecność grzybów chorobotwórczych

Grzybica stóp interpretacja badania mykologicznego. Od ponad roku leczę się na grzybicę stóp i paznokci. w ub r badanie wykazało obecność grzybów chorobotwórczych Trichophyton rubrum. Aktualne wyniki: nr. 1 preparat bezpośredni z paznokci stóp (poj. strzępki) stwierdza się obecność grzybów chorobotwórczych, Po 4 tyg hodowla ujemna. nr 2. Płytek paznokciowych stóp stwierdza się obecność grzybów chorobotwórczych (poj strzępki) hodowla za 4 tyg. Bardzo proszę o interpretacje wyników nr 1 i nr 2

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Powyższy opis wskazuje na utrzymywanie się grzybicy.