Nabrzmiałe i bolące piersi po lekach na zatrzymanie laktacji

Witam. Dwa tygodnie temu urodziłam córeczkę. Był to poród przedwczesny (4 miesiące przed terminem) i niestety Maleństwo nie przeżyło. Po wyjściu ze szpitala dostałam leki na zatrzymanie laktacji, które skończyłam brać kilka dni temu. Od dwóch dni mam nabrzmiałe i bolące piersi, chwilami przeszywa je kłujący ból. Czy to oznacza, że laktacja ma jednak się pojawić pomimo leków? Czy może przyczyna jest inna? Czy mogę sobie z tym poradzić bez leków?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do ginekologa.