Nabrzmiałe i krwawiące dziąsła

Witam. Od pewnego czasu mam problem z dziąsłami. Są nabrzmiałe, ale nie krwawią. Periodontolog na wizycie wykonał kiretaż zamknięty i scaling. Moje pytanie tyczy się używania szczoteczek do zębów marki curaprox. Periodontolog nie widział przeciwskazań do stosowania owej szczoteczki, natomiast po udaniu się na wizytę u stomatologa usłyszałam, że te szczoteczki nie domywają zębów i przyczyniają się do powstawania próchnicy. Pani stomatolog zaproponowała mi używanie zwykłej szczoteczki o średnim wł

Szczoteczki curaprox bardzo dobrze myją zęby. Są wskazane dla każdego pacjenta, nie tylko tego problemami z dziąsłami. Cała tajemnica tkwi w technice szczotokowania. Jeśli wyszczotkuje Pani dokładnie zęby, to rodzaj szczoteczki nie ma większego znaczenia. Szczoteczki Curaprox mają ten plus, że nie drapią po dziąsłach.

Dzień dobry, szczoteczki curaprox przeznaczone są do mycia zębów przez osoby, które mają problemy z dziąsłami. Końcówki włosia tych szczoteczek są miększe i łatwiej przylegają do powierzchni zęba, nie raniąc dziąseł, co bardzo ważne jest po kiretażu. Przy dobrej technice mycia, nie powinno byc problemów z usunięciem płytki nazębnej. Efekty mycia można sprawdzić, farbując osady nazębne, pozostałe po umyciu, przy pomocy specjalnych tabletek wybarwiających. Może Pani zmienić szczoteczkę na zwykłą o średniej twardości włosia, ale proszę to zrobić dopiero, gdy dziąsła dobrze zagoją się po zabiegu.

Myślę, że problem nie tkwi w szczoteczce. Te marki Curaprox posiadają bardzo miękkie włókna, delikatnie myją zęba i masują dziąsła, bez ryzyka ich skaleczenia, stąd przeznaczenie dla osób ze schorzeniami dziąseł. Wcale nie oznacza to, że nie doczyszczają zębów. Ważna jest też technika mycia, zalecaną jest technika wymiatająca, gdzie szczotkujemy od linii dziąseł ruchem wymiatającym w kierunku dołu zęba. Dodatkowo, koniecznie proszę pamiętać o nitkowaniu zębów, ale delikatnie, żeby nie podrażniać dziąseł lub stosować irygacje. Jeśli ma Pani problem z dziąsłami, należy kontrolować ich wygląd, unikać podrażnień, używać produktów przeznaczonych dla pacjentów z wrażliwymi dziąsłami oraz przede wszystkim chodzić na regularne kontrole do periodontologa. Trzeba pamiętać, że u kobiet dziąsła mogą być obrzmiałe wskutek zmian hormonalnych - w czasie okresu lub w czasie ciąży.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry