Nabrzmiałe żyły po skleroterapii

2 miesiace po niedokonczonej skleproterapii slabo wyglaadajcej od poczatku ( nabrzmiale bolace zyly )lekko zaczynalo sie wchlaniac ale od paru dni miejscowo guzkowato nabrzmiala bolaca zyla ,co z tym robic ? jestem za granica , wrzucialm spowrotem ponczoszki ,ale nie wiem czy slusznie .Prosze o podpowiedz i ewentualna porade jak postepowac .

Powinna Pani udać się na miejscu do lekarza, niech obejrzy zmienione miejsca i dopiero będzie mógł powiedzieć co dalej, lub może się Pani skontaktować telefonicznie lub e-meilowo z lekarzem , który wykonał zabieg i ewentualnie podesłać mu zdjęcia.

Witam serdecznie, ważne jest w tym momencie dalsze stosowanie kompresjoterapii. Jesli naczyniowec w kraju Pani pobytu lub lekarz wykonujący zabieg jest w stanie stwierdzić, że to tylko obecność zhemolizowanej krwi w żylakach uprzednio zamykanych skleroterapią, warto ją usunąć w drodze nakłuć już teraz, lub w czasie najbliższej wizyty w Polsce. Zapobiegnie to powstaniu przebarwień wzdłuż zamykanej żyły. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog