Nabrzmiały kciuk po urazie a czerwona pręga

Witam. Kilka dni temu przeciełam lekko kciuk przy zgięciu. Wczoraj strasznie na nabrzmiało cały kciuk. Byłam dziś u doktora i przepisał mi antybiotyk na6dni oraz masc ichtiolowa. Tylko problem jest taki ze od tego kciuka biegnie czerwona pręga. Czy to jest groźne? Kilka miesięcy temu miałam zastrzyk przeciw takim objawom. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Kilka miesięcy to znaczy ile? Być może jest to zapalenie żyły powierzchownej ale aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję ponownie udać się do lekarza aby móc obejrzeć zmianę oraz proszę poinformować o zastrzykach.