Nabrzmienie w okolicy odbytu

Witam, mam w okolicach odbytu nabrzmiale poduszeczki, lekko fioletowe. Mam już je długo od ciąży i porodu jakieś 3 lata. Czy mogą to być hemoroidy? Dodam że nie mam żadnych doleglieosci typu: krwawienie, pieczenie czy swędzenie. Czy zylaki odbytu mogą nie dokuczać tylko być. Dodam że robię wszystko by mój stolec był miękki ponieważ często mam zaparcia.

Witam!
Z opisu wynika, że mogą to być żylaki odbytu. Proszę udać się do chirurga lub proktologa, który zbada Panią i oceni zmiany, a w razie potrzeby zaordynuje adekwatne leczenie.

Z wyrazami szacunku
Dr n.med.marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej