Mężczyzna , 19 lat Witam mam problem z sutkami,są nabrzmiałe,spuchnięte. Okolice piersi wydają się zwyczajne,jedynie sutki są powiększone.Czytałem o tym w internecie ale nie wiem czy to ginekomastia czy lipomastia.Chciałbym dodać,że kiedy jest mi zimno,lub poleje się zimniejszą wodą to sutki stają się mniejsze i wyglądają zwyczajnie,na jakiś czas,potem ponownie się zwiększają.Mam przez to spore kompleksy,szczególnie latem na plaży.Czy da się to zoperować u chirurga?A może jest jakieś inne wyjście niż operacja?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekomastia – Ginekomastia to termin określający zwiększenie ilości tkanki gruczołowej sutków u chłopców lub mężczyzn, czego konsekwencją jest ich powiększenie. Może występować w każdym wieku, najczęściej u niemowląt, ale także w okresie dojrzewania lub starzenia. Ginekomastię należy odróżnić od pseudoginekomastii, która jest związana z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicy sutków najczęściej u otyłych mężczyzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Ginekomastia - przyczyny, diagnostyka, leczenie

Ginekomastia to termin określający zwiększenie ilości tkanki gruczołowej sutków u chłopców lub mężczyzn, czego konsekwencją jest ich powiększenie. Może występować w każdym wieku, najczęściej u niemowląt, ale także w okresie dojrzewania lub starzenia....